BEKO E-CITY

E-CITY je studie malého, tříkolového, městského vozidla na elektrický pohon, které vynikne jak úsporou místa v městském provozu, tak při parkování kolmo k zaparkovaným automobilům.
,, Když tři je více než čtyři! ,,
Dne 23.05.2019 jsme představili na BEKO Fóru 2019 nový prototyp elektro vozítka E-CITY, které sklidilo ohlas. Proto je nyní načase ho představit také veřejnosti. Tímto elektromobilem chceme oslovit hlavně ekologicky založené zákazníky, kteří ocení jeho přínos životnímu prostředí. Jedná se o zcela netradiční vůz, který výrazně posouvá měřítka v oblasti městské mobility, technologií, bezpečnosti a designu. Vozítko jsme připravili také ve verzi pro mladé od 15 let.
Image
Image

2021

Image

Model vozu E-CITY je zatím pouze ve formě studie, v ostrém provozu však bude určen hlavně pro městské vyjížďky. Jak také jinak, akumulátory mají omezenou kapacitu. Dojezd uvádíme až 220 km, reálně však lze předpokládat, že při městském provozu dojede až 250 km, což není málo. S rostoucí sítí dobíjecích stanic by tak neměl být problém ani s několikadenním provozem. Do plné kapacity se sice baterie dobíjejí až 5 hodin, ale již po několika desítkách minut je E-CITY připraven k další jízdě.

Image
Image
Image
E-CITY je studie malého, tříkolového, městského vozidla na elektrický pohon, které vynikne, jak úsporou místa v městském provozu, tak při parkováni kolmo k zaparkovaným automobilům.

Jedná se o netradiční dopravní prostředek, jehož účelem je pomoci v husté dopravě ve velkých městech. Můžeme říci, že spojuje prvky osobního automobilu a motorky, a to se líbí náročným klientům.

Současně s příchodem E-CITY na trh vznikne i speciální distribuční sít, která bude nabízet možnost výměny prázdných baterií za zcela nabité.
Image
Image
Díky technickým parametrům E-CITY může pasažér uvézt i nějaký ten náklad, za předpokladu že nepřesáhneme max. povolené zatížení 150 kg. Pro drobné živnostníky, kurýry, carsharing nebo rozvoz rychlého občerstvení tedy ideální stav. Se stárnutím světové populace je nutné přizpůsobení seniorům a osobám s omezenou hybností, kterým by pak mohlo vyhovovat i snadné nastupování, jelikož podlaha vozu je nízko položená a rovná.
Image
Myslíme si, že nejen nám se E-CITY zdá jako dokonalý společník na městské cestování. Dlouhá výdrž baterie, které dopomáhá střešní solární panel určený pro přímou spotřebu infotainmentu, nadstandardní dojezd, ekologická nenáročnost, vysoké bezpečností nároky, nadčasový design, snadné parkování, skvělý výhled na vozovku…to je jen pár z jeho předností. 

Už se nemůžeme dočkat až bude brázdit naše silnice!