E-BETA

ELEKTRO CAFE - CRUISER

Mysleli jste si, že nejde skloubit vášeň pro motorku, moderní design a vztah k životnímu prostředí. Tak se seznamte s naším nejnovějším projektem.
E-BETA je dvoumístný městský elektro skútr v moderním podání retro designu.
,, Definuj svůj styl! ,,
Image
Image
Image

Naše společnost BEKO Engineering se již několik let věnuje problémům spojeným s nárůstem automobilů či motocyklů ve městech, snažíme se nalézat nová - inovativní řešení, která by pomohla nejen přeplněným městům, ale také životnímu prostředí. Právě proto se naši inženýři soustředí také na rozvoj oblasti mikro a elektromobility. Velice nás láká a zamlouvá se nám myšlenka, že se nám podaří nalézt ideální spotřebitelské řešení, které nejen může změnit způsob vnímání samotné městské mobility, ale také, které by mohlo přispět k eliminaci emisních plynů.
Po předešlé úspěšné designové studii městské elektro tříkolky E-CITY, se náš tým inženýrů a designérů pustil do úplně nového projektu, jehož cílem bylo nalézt řešení, které by bylo mnohem více uplatnitelné v praxi. A právě proto vznikl náš nový projekt - skútr E-BETA, jedná se o menší dopravní prostředek, který má větší okruh spotřebitelů a splňuje všechny aktuálně žádané parametry. Skútr jsme se rozhodli uchopit z jiného úhlu než předešlou tříkolku E-CITY. Tentokrát se projektem zabýváme od prvotního nápadu až po plně funkční virtuální prototyp.

Image
Image
Image

Skútr E-BETA je stvořen pro zážitek z jízdy jako na klasickém motocyklu, svým tichým provozem navíc nijak neruší své okolí. Vzhledem k současné situaci se zhoršující se kvalitou ovzduší a zvýšenou hlukovou zátěží ve městech představuje elektromobilita nejvhodnější řešení, jak pro města samotná, tak i okolní aglomerace. Tím, že E-BETA přispívá k čistšímu ovzduší, podporuje tak zdravější životní styl obyvatel.
Věříme, že ve spojení s obnovitelnými zdroji energie má městská elektromobilita budoucnost. Řešením městské elektromobility je pro nás tento stylový skútr, vynikající svojí jednoduchostí a důrazem na další rozšíření, individualizaci a spojení se současnými technologiemi.

Image

ELEKTRICKÝ POHON

Image

PRO DVĚ OSOBY

Image

DOJEZD AŽ 80 KM

Image

MAXIMÁLNÍ RYCHLOST 65 KM

Image

POHODLNÁ JÍZDA NA KAŽDÉM POVRCHU

Image

PROPOJENÍ SKRZE CHYTRÁ ZAŘÍZENÍ

Příslušenství a individualizace:
Image
Vyjádřete svůj unikátní styl jednou ze dvou barevných variant hliníkového rámu. Bude to anodizovaná stříbrná nebo matná černá? Další možnosti individualizace a přizpůsobení skútru Vašim představám pak přináší série rozšiřujících příslušenství. Dáte přednost přídavnému batohu, nebo držáku kelímků pro dvě oblíbené kávy, které si s sebou přivezete až do práce, či výklopným háčkům pro zajištění tašek, fixačním popruhům, nebo přepravnímu boxu na zadní nosič? Víme, že nejenom detaily rozhodují, vybírat můžete také z několika výkonových variant podle Vašich jízdních potřeb.
Image
Image
Image

Lámete si hlavu nad tím, jak se snadno, rychle, ekologicky a bez nervů pohybovat po městě? Jděte na to chytře a vsaďte na elektrickou motorku E-BETA, která svým uživatelům přináší moderní a stylový městský dopravní prostředek. Zkrátka stačí nasednout a můžete vyrazit na cestu. Protože navíc náš skútr neprodukuje žádné zplodiny, máte s ní vždy naprostou jistotu, že je vaše jízda ekologická.

Design:
Image

Celý proces výrazně urychlila spolupráce vývojářů v rámci jedné softwarové platformy - 3DEXPERIENCE, která propojila tým konstruktérů z různých poboček. Pomocí platformy jsme testovali nástroje, které zjednodušují celý proces návrhu od prvotní skici až po finální prototyp.
Více informací o tvorbě a nástrojích designu, které jsme při tvorbě E-BETY testovali, naleznete ve Webináři: 
Design & Immersive Visual Experience
Parametry:
Skútr E-BETA jsme se rozhodli připravit ve třech variantách, abychom nejlépe uspokojili různé cílové skupiny spotřebitelů. Naše skrútry na elektrický pohon mají oproti svým benzínovým rivalům spousty výhod, své řidiče uspokojí divokou jízdou, a zároveň naplní dobrým pocitem, že jejich stroj je navíc ekologický. Navíc jsou bezúdržbové, mají vysokou akceleraci a levný provoz. Všechny tři typy elektro-skútru lze navíc nabíjet jak prostřednictvím veřejných dobíjecích stanic, tak i z pohodlí domova pomocí dobíjecího kabelu z obyčejné zásuvky.
E-BETA nabízí maximální rychlost 65 km/h a dojezd až 89 km. Skútr dále umožnuje komunikaci a rozšíření skrze chytrá zařízení. Nosnost skútru činí 180 kg, je vybavena kvalitním motorem, který se může pochlubit výkonem až 8 kW. Jedná se o speciálně navržený motor, který je umístěn v zadním kole. Jeho zásluhou zařízení dosahuje již zmíněné rychlosti až 65 km/h.
Technická specifikace:
Image
Konektivita:
Jeho design má nádech minulosti, ale přináší i propojení s novými technologiemi. Komunikaci s Vaším mobilním telefonem obstarává infotainment s 6“ dotykovým displejem, který zvládnete ovládat i za jízdy v rukavicích pomocí ovladačů na řídítkách.
Při samotné komunikaci nechte mobil v kapse nebo k tomu určené přihrádce volitelného příslušenství, veškeré notifikace uvidíte na přístrojovém displeji, telefonáty vyřídíte pohodlně za jízdy díky mikrofonu integrovanému v helmě a s funkcí diktování zvládnete odeslat i krátkou zprávu. Svůj zážitek z jízdy pak můžete umocnit poslechem své oblíbené hudby.
Image
Sdílení:
Váš telefon slouží jako NFC klíč pro odemčení motocyklu, problémem pak není i zaslání přístupu pro jeho sdílení další osobou. V rámci jeho představení bychom chtěli také předvést možnosti využití, nejen pro soukromé uživatele, ale také například jako veřejně sdílené vozidlo, rozvoz rychlého občerstvení nebo kurýrní služba. 
Dobíjení:
Jeho dobíjení pak může probíhat jak u dobíjecích stanic, vyjmutím podlahového krytu můžete baterii také s sebou přinést domů a dobít zasunutím do nabíječky v klasické zásuvce. Počítáme také s možností výměnné dobíjitelné baterie za jinou nabitou, z dobíjecích kiosků umístěných na frekventovaných místech.
Pro sdílené potřeby v městech je pro nás zásadním problém budoucnosti, elektrické mikro-mobility, řešení samotného městského mobiliáře a změny infrastruktury samotných měst. V městech by měly být citlivě umístěny “hnízda” uzamykatelných dobíjecích stojanů, pro dopravní prostředky tzv. last mile mobility. Řešením je pro nás uzamykatelná dobíjecí stanice, která pevně zajistí k rámu motocyklu a zároveň jej dobíjí.
Image
Kontaktujte nás!
Vyžádejte si více informací nebo si sjednejte schůzku.