Zajímavosti o společnosti BEKO a pořádaných setkání

SIMULIA pro CATIA V5
data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Sponzorský dar pro Centrum Hájek

Hodnocení uživatelů: 1 / 5

Rating StarRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank
 

Rozhodli jsme se podpořit dobrou věc, rozhodli jsme se podpořit Centrum Hájek…

Centrum Hájek je projekt Asociace pro pomoc handicapovaným dětem. Asociace byla založena v roce 2010 rodiči, kteří pečovali o postiženého chlapce Samuela. Díky vlastní zkušenosti s neuspokojivou nabídkou sociálních a rehabilitačních služeb pro handicapované děti, vzniká Centrum Hájek.

V současné době se pod názvem Centrum Hájek skrývá denní stacionář pro děti do 15 let a centrum intenzivní léčebnérehabilitace TheraSuit.

Centrum Hájek vznikl po rekonstrukci bývalého hotelu Hájek, který se nachází v Brdských lesích. V roce 2012 byla část hotelu rekonstruována a o rok později byla zahájena činnost dětského stacionáře a části rehabilitace. Do budoucna je plánovaná rekonstrukce hotelu a restaurace, pro klienty, kteří využívají služeb Centra Hájek. V současné době je využívané smluvní ubytování a rodiče, kteří nedisponují vlastním automobilem, mohou využívat dopravy minibusem Centra.

Centrum v současnosti využívá jednu třetinu kapacit bývalého hotelu Hájek, do budoucna je mimo rekonstrukce hotelu a restaurace plánovaná výstavba venkovního krytého areálu, kde bude realizovaná hipoterapie. Dále je plánovaná rekonstrukce přízemí, kde bude vybudovaná vodoléčba.

Díky činnosti Centra Hájek se mohou rodiče handicapovaných dětí opět zapojit do pracovního procesu. Protože čas, který děti tráví v Centru, plně rehabilitují a rozvíjejí své schopnosti.

Centrum Hájek se specializuje na léčbu pacientů

·         S dětskou mozkovou obrnou

·         S vývojovými poruchami, které vedou k motorickému handicapu

·         S poškozením mozku z důvodu zánětlivého onemocnění

·         S hyperkinézou (zvýšená mimovolní pohyblivost svalstva, stavy dráždivosti)

Centrum Hájek vzniklo pomocí vlastních sil rodičů, kteří se rozhodli pomáhat ostatním rodičům s obdobným životním příběhem. Finance pro vznik tohoto zařízení byly získány pomocí dotací a z části také od sponzorů.

Centru Hájek přejeme do budoucna mnoho úspěchů. Věříme, že všechny plánované rekonstrukce proběhnou v co nejkratší době, a že Centrum bude moci pomáhat co největšímu počtu klientů.

 


Přehled novinek

Připojte se k nám!

 

Registrujte se a získávejte informace o novinkách a kampaních v oblasti PLM, zajímavostech o společnosti BEKO a pořádaných setkání.