Neuigkeiten und Artikel aus dem Bereich des Produkten und Dienstleistungen BEKO

data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Význam Industry 4.0

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank
 

Industry 4.0 odkazuje na čtvrtou průmyslovou revoluci. První průmyslová revoluce byla mechanizace výroby pomocí vody a páry. Následovala druhá průmyslové revoluce, která zavedla sériovou výrobu s pomocí elektrické energie. Třetí průmyslová revoluce se vyznačuje digitalizacířízení technologických veličin s využitím IT a průmyslové elektroniky při automatizací výroby.

Termín „Industry 4.0" byl poprvé použit v roce 2011 na veletrhu v Hannoveru. Pro stanovení standardů a doporučení byla jmenována pracovní skupina  již v říjnu 2012, které předsedal Siegfried Dais (Robert Bosch GmbH). Tato skupina dostala za úkol vypracovat soubor doporučení pro Industry 4.0 pro vládu Německé spolkové republiky. Dne 8. dubna 2013 na veletrhu v Hannoveru presentovala tato pracovní skupina finální podobu doporučení pro standardy Industry 4.0.

Industry 4.0 se tak stal projektem v high-tech strategii německé vlády, která podporuje computerizaci výrobního průmyslu. Cílem je inteligentní továrna (Smart Factory), která se vyznačuje vysokou schopností adaptace, efektivním využíváním zdrojů a ergonomickým uspořádáním, jakož i integrací zákazníků a obchodních partnerů do podnikání. Technologickým základem jsou cyber fyzikální systémy a nasazení internetových komunikačních standardů jako integrální součást všech průmyslových výrobních elementů.

Ve Spojených státech je obdobná iniciativa známá jako Smart Manufacturing Leadership Coalition (SMLC), která se rovněž zabývá budoucím uspořádáním výrob. SMLC je nezisková organizace „výrobních praktiků“ sdružující dodavatele a technologické společností, výrobní konsorcia, univerzity, vládní instituce, průmyslové laboratoře a další subjekty. Cílem této koalice je umožnit zúčastněným stranám ve zpracovatelském průmyslu tvořivou spolupráci při výzkumu, vývoji a implementaci nových výrob na základě trendů klíčových hráčů v průmyslu při stanovení pevných standardů a platforem a za použití sdílené infrastruktury.

Charakteristické pro průmyslovou výrobu v prostředí Industry 4.0 je důraz na schopnost přizpůsobení produktů zákazníkům i při zachování masové výroby. Požadovaná automatizace technologie zlepšování průmyslových procesů se provádí zejména implementací metod “sebe-optimalizace” (self- optimization) a “sebe-konfigurace” (self-configuration), ”sebe-diagnostika” (self-diagnosis) a inteligentním supportem.

Odborníci se domnívají, že Industry 4.0 by mohla být realitou během 10 až 20 let.


Übersicht der Neuigkeiten

Sind sie interessiert?

Interessieren Sie sich für unsere Dienstleistungen und Produkten? Fordern Sie unseres Angebot an.

Neueste

Verbinden Sie sich mit uns

Registrieren Sie sich und bekommen Sie Informationen über Neuigkeiten und Kampagnen im Gebiet des PLM, interessanten Sachen über der Gesellschaft BEKO und veranstalteten Treffen.